موظف به تلاش برای آبادانی

دسته بندی :


رئیس شورای بخش رحیم آباد :

پیشرفت اشکور گزینه مناسبی است که برای آن باید بیشتر بکوشیم .

محمد حسن پور لیما ضمن بیان مطلب فوق افزودند :

همه باید در راستای پیشرفت اشکور تلاش کنیم و اجرای طرح ملی هادی لیما می تواند نقطه عطفی برای پیشرفت اشکور باشد .
بازدید 6

دسته بندی : حضور فرمانده محترم نیروی انتظامی گیلان به لیما


 
طرح هادی612

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

بازدید 7

دسته بندی : حضور فرمانده محترم نیروی انتظامی گیلان به لیما

طرح هادی412

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

جلسه در لیما 218

دسته بندی :

بازدید 3

دسته بندی : حضور فرمانده محترم نیروی انتظامی گیلان به لیما


 

 
طرح هادی312

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

بازدید 2

دسته بندی : حضور فرمانده محترم نیروی انتظامی گیلان به لیما


 

 
جلسه در لیما 121

دسته بندی :

طرح هادی212

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

بازدید 1

دسته بندی : حضور فرمانده محترم نیروی انتظامی گیلان به لیما


خبرنگار اشکورنیوز :

 سردار قائد رحمتی– فرمانده محترم نیروی انتظامی گیلان بهمراه هیات همراه  بصورت سرزده وارد لیما شدند .

به گزارش خبرنگار اشکورنیوز صبح امروز سه شنبه 25 آذر 93 فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان به اتفاق هیات همراه از روستای لیما در اشکور شهرستان رودسر به صورت سرزده بازدید کردند .

پیرو این گزارش سردار رحمتی به محض ورود با محل از خانواده محترم شهید پرویز مهریاری لیما دیدار کردند .

در این بازدید فرمانده محترم نیروی انتظامی شهرستان رودسر  ( جناب سرهنگ پایمرد ) ، فرمانده محترم پاسگاه انتظامی رحیم آباد ( جناب سروان رحمتی ) و دهیار لیما ( آقای مازیار جعفری ) ایشان را همراهی می کردند .

در حاشیه این بازدید سردار رحمتی در گفتگو با خبرنگار اشکورنیوز آرامش و ثبات کشور را مرهون خون شهدا دانست و خاطر نشان کرد : خانواده های محترم شهدا اسوه صبر و پایداری و پیشرفت کشور هستند . 

 
جلسه در لیما

دسته بندی :


عصر امروز جمعه 21 آذر 93 در لیما اتفاق افتاد :

امیری گرمابدشتی :

اجرای طرح هادی در لیما این روستا را به قطب گردشگری اشکور و شهرستان رودسر تبدیل خواهد کرد .

 

محمد امیری گرمابدشتی در جلسه هم اندیشی جهت بزرگترین طرح هادی شهرستان رودسر در لیما ضمن عرض تسلیت بمناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان افزودند : 

جادارد از دهیار جوان و اعضای شورای اسلامی روستا خصوصا رئیس شورا بابت پیگیری در راستای جذب اعتبارات این طرح ملی در گیلان تقدیر و تشکر بعمل آید و از همه اهالی لیما درخواست کردند به کمک دهیار و شورا بشتابند و این عزیزان را در اجرای آن کمک نمایند .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنگرود در ادامه افزودند:

همه باید در کنار همدیگر و مسئولان قرار بگیریم و در راستای پیشرفت اشکور گام برداریم .

***********************************

پیرو نظرات مخاطبان فهیم اشکورنیوز :

امیری گرمابدشتی :

از بذل محبت و عنایتی که رفقا دارند تشکر می کنم . خوبی ها را باید گفت وظیفه همه ما اشکوریها پیشرفت اشکور و اشکوری هست هر کجا که باشیم . به هرجا که رسیدیم بدانیم از آب و هوای اشکور بهره بردیم. بی انصافی است الان اگر توان داریم ولی خدمت نکنیم؟؟ اگر می بینید کسی خدمت می کند دستش را بگیرید ، تشویق کنید ،کمک کنید ،راهنمایی کنید.از همدیگر الگو برداری کنید. بگویید انشا الله هدفش خداست با توکل به خدا اشکور را بسازیم .به امید اشکوری آبادو همیشه زنده و اشکوری سرافراز

 
جلسه در لیما 111

دسته بندی :

حسن پور در گفتگو با اشکورنیوز

دسته بندی :


مسئول پایگاه بسیج شهید مهریاری لیما در گفتگو با اشکورنیوز :

پیشرفت هر کدام از روستاهای اشکور منجر به پیشرفت کل اشکور خواهد شد .

 

حاج اسلام حسن پور لیما ضمن بیان مطلب فوق افزودند :

اجرای طرح ملی هادی در لیما می تواند روزنه امیدی برای حرکت رو به جلوی اشکور باشد .

ایشان ضمن تقدیر از دهیار ، شورای لیما و تیمی که برای پیشرفت اشکور تلاش می کنند افزودند :

از همه اهالی در محل و عزیزان اشکوری و مسئولین محترم در بخش ، شهرستان و استان تقاضامندم در این راستا نهایت تعامل را داشته باشند تا هرچه زودتر شاهد به ثمر رساندن آن باشیم .
جلسه در لیما 118

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

نظر شما925

دسته بندی :


اشکور - کاکرود می گوید :

سلام خدمت مدیریت اشکورنیوز و آقای محمدامیری گرمابدشتی که همیشه برای مردم منطقه ایجاد انگیزه جهت توسعه و آبادانی را انجام می دهند. واقعا مدیرت خوبی دارید از تلاش همه دهیاران و شوراها باید تشکر کرد . دهیار کاکرود آقای شعبانی سایت شما را به ما معرفی کرد نگاه میکنم لذتبخش و عالی هستش .
جلسه در لیما 158

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

اشکور - پلام

دسته بندی :

جلسه در لیما 558

دسته بندی :

نظرات شما 903

دسته بندی :


محسن نصیری می گوید :

باسلام خدمت شما . به نظربنده شوراهاي همه روستاها فعاليت دارند و در فكر مردم روستا هستند وليكن دسترسي همه آنها به اينترنت و شبكه و... فراهم نيست تا كارهايشان را در معرض عموم قرار دهند . البته از كارهاي برخي روستاهاي فعال هم تشكر ميشود . وليكن اينكه شما روستاي ليما را مثال ميزنيد ، جناب جعفري نيز فعال ميباشد و دستش هم درد نكند ولي ايشان به دنبال يك سري مسائل خاص هستند كه شما خيلي وسواس نشان ندهيد . انشاءلله همه به اهدافشان برسند صلوات بفرست .

********************
اشکورنیوز :
با سلام و خسته نباشید به آقای نصیری و تشکر بابت نظر پرمهر و محبتشان .
پیرو نظرات مدیریت اشکورنیوز بارها و بارها به اطلاع اعضای شورا و دهیاریهای محترم بخش رحیم آباد رسانده شده که اشکورنیوز در خدمتشان در راستای اطلاع رسانی عملکرد و برنامه هایشان می باشند ولی متاسفانه جز یک یا دو دهیاری دیگر دوستان جهت اطلاع رسانی عملکرد با اشکورنیوز تمایل به همکاری نداشتند و البته این دوستان هم دارند زحمت می کشند ولی وقتی بستر اطلاع رسانی آماده هست انتظار می رود تعامل خوبی با رسانه ها هم داشته باشند تا اونی که داره برای اطلاع رسانی عملکردش زحمت می کشد و خرج می کند سوئ تفاهم پیش نیاید .
پیرو تاکید مدیریت اشکورنیوز باز تاکید می کنیم در خدمت عزیزان شورا و دهیاریهای بخش رحیم آباد جهت رسانه ای کردن عملکردهایشان هستیم .
دهیار لیما هم جز خدمت صادقانه به مردم دنبال چیز دیگری نیست عزیزان .
ایشان تیم رسانه ای دارد که مدام عملکردش را رصد می کنند و تا حد امکان اطلاع رسانی می نمایند .
اشکورنیوز در طول عمر چندین ساله اش دنبال حاشیه نبوده و نخواهد بود .
اگر از دست تیم اشکورنیوز که تعداد زیادی از شما عزیزان اشکوری کنار برادران کوچکتان قرار دارید و این تیم به وجود شما عزیزان افتخار می کند بیشتر از این برنمی آید شما ببخشید .
عزیز برادر همین دوستان سجیرانی یه زمانی همکاری بیشتری با اشکورنیوز داشتند و گزارشات بیشتری از اونجا منتشر می کردیم صدای برخی در اومده بود که اشکورنیوز شده سجیران و ...
با تعامل و همکاری با هم و مسئولین محلی و تعامل مسئولین محلی با مسئولین محترم بخش و شهرستان و استان و ... می توانیم شاهد روزهای بهتری برای اشکور باشیم .
یا علی مدد .

*****************************************

سجیران می گوید :

سلام و خسته نباشید. آقای نصیری حالا یک نفر هم بخواهد کار کنده میگویید دنبال هدف خاص هست ما به هدف دیگران کاری نداریم اینکه یک نفر میاد از حق مردم خودش به خوبی دفاع میکند شما میگید هدف داره همین هدف رو دهیار و شورای سجیران داشته باشند فعلا میبینیم مردم لیما و برخی روستاهای دیگه این مزایا رو گرفتن ما نگرفتیم هر هدفی هرکس داشته باشه این دیگه ظاهر هست ما از برف و خسارت چیزی ندیدیم به نفع مردم باشه. من نه دهیاران رو خوب میشناسم و نه شورا ها رو ولی اینکه میگید جعفری دنبال هدف هست مگه شما برا زندگی هدف ندارید یکی از دوستام اهل روستای ریسین اطراف شوئیل هست خدا شاهده میگفت یه کاری از تعاونی دهیاران رحیم آباد خواستیم انجام نشد ولی به مازیار جعفری (خودم ایشان رو خوب نمیشناسم) گفتیم ایشون خیلی راهها را دقیق به ما نشان داد و خودش هم پیگیر شد خدا روشکر تا حد زیادی نتیجه گرفتیم من نمیخوام از دهیار لیما و بقیه بد بگم یا تعریف کنم اون چیزی که هست رو میگم  . صلوات

********************************

نقطه می گوید :

 سلام اقا محسن شما که از جیب بابات خرج میکنی باید صلوات بفرستی شما که نمیدونی زندگی و خرج و وام چییه چرا راجع به هر موضوعی نظر میدی ؟
جلسه در لیما 658

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

نظرات شما0923

دسته بندی :


 

از سجیران می گوید :

میخواستم موضوع خشکسالی مربوط به تابستان سال 93 را از دهیاری سجیران پی گیری کنم مدتی است از اهالی روستاهای همجوار می شنویم که دهیاری روستایشان موضوع خشکسالی را پی گیری کرده حتی کارشناس و بازرس هم دعوت کرده اند اخیرا هم استاندار محترم از این مناطق بازدید داشتند.کارشناسان مربوطه از نزدیک باغ های فندوق شان را دیده اند و میزان خسارت ناشی از خشکسالی را هم برای هر کشاورزی بر اورد کرده اند و تقاضای وام و یا کمک بلاعوض برای هر کشاورزی نموده اند، تا جائیکه می دانم مردم سجیران مظلوم واقع شده و از این موضوع بی خبرند شاید هم عده ای خبر داشته باشند که واقعا جای تاسف دارد ...از جمله روستاهایی که دهیارشان خیلی فعال هست روستای لیما است که هم مردمشان وام بلاعوض برف سال 92 را دریافت کرده اند وهم اینکه در شرف دریافت وام خشکسالی تابستان 93 هستند واقعا ازاعضای شورای اسلامی روستای سجیران و دهیاری این روستا خواهشمندم که این موضوع را پی گیری کرده تا حق مردم خوب و صمیمی سجیران ضایع نگردد .

***********************************

شوئیلی می گوید :

سلام . ایکاش شوئیل هم یک دهیار فعال و پرتلاش و شورا خوب و هماهنگ مثل لیما می داشت متاسفانه وقتی کسی از شوئیل یا هر روستای دیگه واسه پیشرفت روستا کمتر پیگیری کنه افراد دیگر و فعالتر روستاهای دیگر پیگیری میکنند و نتیجه میگیرند انشاا...روزهای بهتر شویل هم مثل برخی روستاها مثل سجیران ، لیما و شوک و....شاهد پیشرفت خوب باشد. از شما دست اندرکاران سایت هم تشکر میشود .
جلسه در لیما 687

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

تسهیلات خسارت برف 93

دسته بندی :


دهیار لیما در گفتگو با خبر اشکورنیوز :

ثبت نام دريافت تسهيلات براي كشاورزان فندق كار خسارت ديده برف فروردين93 در اشكورات و بويژه ليما آغاز شد .

مازیار جعفری ضمن بیان مطلب فوق افزودند : 

پیگیری مشکلات مردم محروم اشکور و خصوصا روستای لیما را از وظایف خود می دانیم و همواره در تعامل با مسئولین محترم بخش ، شهرستان و استان در راستای احقاق حق آنان هستیم .

جعفری در ادامه افزودند :

یکی از منابع درآمد مردم اشکور فندق بوده است که در سالیان اخیر بخاطر سرمای شدید ، بارش برف و خشکسالی از 10 تا 100 درصد خسارت داشته اند و با پیگیریهای لازم و حمایتهای مسئولین محترم بخش ، شهرستان و استان شاهد پرداخت تسهیلات می باشیم که انشاالله بزودی و با روند اداری لازم به این عزیزان پرداخت گردد . 
جلسه در لیما 697

دسته بندی :

جلسه در لیما 657

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

جلسه 656

دسته بندی : شروع یکی از بزرگترین طرح های هادی استان در لیما

اربعین

دسته بندی :


اربعين شهادت سيدالشهداء حضرت امام حسين(ع) تسليت باد .
اطلاعیه - دهیاری لیـما

دسته بندی :


به اطلاع اهالی محترم ، فرهیخته گان،روشنفکران و صاحب نظران روستای لیما می رساند: 

جلسه هم اندیشی جهت اجرای طرح هادی روستایی که به عنوان روستای شاخص در شهرستان رودسـر در قالب طرح ملـی انتخاب گردیده با محوریت آبادانی بیشتر و همکاری همه جانبه جهت پیشبرد این پروژه مهم با حضور مؤثر شما برگزار میشود/. 

زمان: عصر جمعه 21 آذر ماه 93 

مکان: مسجد امام حسن مجتبی(ع) لیـما 

شورای اسلامی و دهیاری لیـما


برچسب‌ها: دهیاری لیما, طرح هادی, جلسه هم اندیشی


برگزاری دعای ندبـه - بازنشین علیا

دسته بندی :


رایگان


برچسب‌ها: دعای ندبه, بازنشین علیا


برگزاری دعای ندبـه - بازنشین علیا

دسته بندی :


رایگان


برچسب‌ها: دعای ندبه, بازنشین علیا


ولادت

دسته بندی :


 

ولادت امام موسی کاظم علیه السلام مبارک .

 

******************************************

 

زندگی‌نامه امام موسی كاظم علیه السلام:

 نام:موسى‏ بن جعفر.

 كنیه: ابو ابراهیم، ابوالحسن، ابوالحسن اوّل، ابوالحسن ماضى، ابوعلى و ابواسماعیل.

 القاب: كاظم، صابر، صالح، امین و عبدالصالح.

 نكته:امام موسی كاظم علیه السلام در میان شیعیان به «باب الحوائج» معروف است...

 
ادامه مطلب...

طرح هادی در لیما

دسته بندی :


دهیار لیما در گفتگو با اشکورنیوز :

فاز اول اجراي طرح هادي  اشكورات بخش رحيم آباد شهرستان رودسر در روستاي ليما آغاز شد .

مازیار جعفری ضمن بیان مطلب فوق افزودند :

روستاي ليما با توجه به موقعيت جغرافيايي،گردشگري و جمعيت مناسب به عنوان روستاي شاخص جهت اجراي اين طرح در شهرستان رودسر انتخاب گرديده است،بزرگترين پروژه عمراني روستايي اشكورات از اواخر آذر ماه 93 در ليما به صورت رسمي آغاز ميشود.
اشکور - تونل گرمابدشت

دسته بندی :


  

  
ثبت نام کارت ملی هوشمند در لیما

دسته بندی :


دهیار لیما درگفتگو با خبرنگار اشکورنیوز :

 ثبت نام كارت ملي هوشمند در روستاي ليما آغاز شد .

مازیار جعفری شناسایی در حوزه دیجیتال ، امکان تصدیق هویت بر اساس رمز عبور، رمز نگاری و بیومتریک به صورتیکه هم کارت هم صاحب کارت و هم سیستم بهره برداری بتوانند دو به دو یکدیگر را تصدیق هویت کنند، امکان دسترسی به اطلاعات برحسب مجوزهای دسترسی و به صورت کاملا امن و امکان استفاده کارآمدتر از خدمات دولت الکترونیک را از مزایای کارت هوشمند ملی ذکر کرد.

روستای لیما یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین روستاهای اشکور در شهرستان رودسر واقع شده است .
اطلاعیه پایگاه بسیج لیما

دسته بندی :


هفته بسيج بر همگان مبارك باد .
مراسم گراميداشت هفته بسيج با حضور مسئولين ؛  پنجشنبه 93/9/6 ساعت 5 بعدازظهر مسجد ليما

پايگاه مقاومت بسيج شهيد مهرياري ليما
10 موضوع چالش برانگیز جهان در یکسال آینده

دسته بندی :


مجمع اقتصاد جهانی از ۱۰ موضوع چالش ‌برانگیز در جهان در یک سال آینده گزارش داد .

همه ساله مجمع اقتصاد جهانی موضوعاتی را که بیشترین تاثیر بر دنیا طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده خواهد داشت را مورد بررسی قرار می دهد .

 به دنبال نتایج بدست آمده مهمترین آنها عبارتند از :

۱. عمیق تر شدن نابرابری در حقوق دریافتی 
۲. تداوم رشد بیکاری 
۳. خلاء رهبریت در دنیا 
۴. بالا گرفتن رقابت بر سر استراتژی ژیوپولو تیک 
۵. ضعیف شدن جلوه های دموکراسی
۶. بالا رفتن آلودگی در کشور های در حال توسعه 
۷. افزایش حوادث آب و هوایی
۸. تشدید یافتن استقلال طلبی 
۹. تاکید بر مساله آب 
۱۰. توجه بیشتر به بهبود وضعیت اقتصادی

به نظر شما 10 موضوع چالش ‌برانگیز اشکور در یک سال آینده چیست ؟
دیدگاه شما

دسته بندی :


حسن یوسف زاده تکاسی می گوید :

با سلام وتشکر اززحمات قابل توجه گردانندگان وبلاگ.
متاسفانه امسال باغات فندق در اشکور ثمردهی مطلوبی نداشتند .اقتصاد اکثر خانواده های اشکور ی مبتنی بر تولید فندق است قطعا سال سخت وسیاهی بر خانواد های اشکوری خواهد بود .در اوضاع آشفته فعلی وحاکمیت رکود اقتصادی وتورم لجام گسیخته تداوم حیات بر اکثر خانواده های تهیدست مشقت بار خواهد بود .یاد دهه های گذشته بخیر در ختان مثمر فندق
باافتخار محصولشان در معرض همگان قرار می دادند .هرگز یادم نمی رود که در تکاس سالانه بالغ بر صدتن فندق برداشت وخرید وفروش می شد .قرائن حاکی است که امسال از فندق وگردو چندان خبری نیست .به امید روزهای سرسبز اینده .ر
اشکوریهای الوند -2

دسته بندی :

اشکوریهای الوند -1

دسته بندی :

تبریک به خانم دکتر تقوی

دسته بندی :


خدمت مدیریت محترم سایت اشکور نیوز

 ضمن عرض سلام و قبولی عزاداری و عبادات.

موفقیت سرکار خانم حبیبه تقوی کجیدی رادر کسب رتبه اول آزمون بورد فوق تخصصی غدد درون ریز و متابولیسم کشور را به خانواده محترمشان و به مردم زحمتکش و سختکوش اشکور تبریک عرض میکنم .

 به استحضار می رسانم سر کار خانم دکتر تقوی در سال 83 در مرکز بهداشتی درمانی کاکرود به طبابت مشغول بودند .

                                                      «پاینده کجید»
خبر فوری از نوشهر

دسته بندی :


نوشهر - خبرنگار اشکورنیوز :

اسدالله قاسمی لیما بعلت سکته و پس از چهار روز بستری عصر امروز - جمعه 9 آبان 93 - جان به جان آفرین تسلیم کرد .

تشیع جنازه مرحوم صبح فردا به سمت زادگاهش در لیما انجام خواهد شد .

********************************

اشکورنیوز :

مدیریت و همکاران اشکورنیوز درگذشت ایشان را به خانواده محترم و بستگان تسلیت عرض می نماید . خداوند بیامرزدش .

 
رحلت حاج آقا قائمی

دسته بندی :


به مناسبت رحلت ابوالشهداء

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله واناالیه راجعون؛

رحلت جانسوز روحانی مبارز و انقلابی دلسوخته گیلانی؛

ولایت مدارواقعی ، ابوالشهداء مرحوم مبرور حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ رحمةاله ملكی قائمی رضوان اله تعالی علیه را به محضر مبارك مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی ونماینده محترم ولی فقیه درگیلان آیةاله قربانی ( زیدعزه ) و همه دوستداران آن مرحوم بالاخص مردمان دین مدار بخش رحیم آباد تسلیت عرض می كنم .

حشره الله تعالی مع الشهداء والصالحین.

هادی حبیبی

امام جمعه شهرستان رضوانشهر
گیلکی امره یدانشون 2

دسته بندی :


پیرو " گیلکی امره یدانشون ...

مهرناز مظفری می گوید :

با عرض سلام وخسته نباشید
نام محمد ولی مظفری کجیدی برای بسیاری از گیلک زبانان ،یاد آور نغمه های دلنشین مادری است.یاد آور شعرهایی است که زمزمه ای بود در سالهای عشق و اتش و طلاطم .تاسیانی هایی برای میراث های از دست شده.دلتنگی مادران رنجور یا زمزمه های پدران خسته ی سر به کوه نهاده .هرچه بود زندگی بود، زندگی گیلکانه .
جان شوریده ای داشت برای ثبت آنچه از سر زمین پدری به یادگار مانده بود و می رفت تا کمرنگ شود در فراموشی روز گار . پس به میان مردمانش رفت ،از انان شنید وثبت کرد.
5 تیر 93 در سی و یکمین سالگردش پنج اثر از از دست نوشته های در حال تخریبش که بصورت کتاب در امده برای عرضه به عموم در خانه فرهنگ رشت رونمایی شد .
برای اطلاعات بیشتر به سایت خانه فرهنگ رشت مراجعه نمایید.
رعنا به روایت رمضانپور

دسته بندی :


بسمه تعالی

با سلام خدمت مدیریت محترم  اشکور نیوز

نزدیک به یک هفته است که مشغول تنظیم و سرودن شعر رعنا، برگرفته از قصه ی رعنا در اشکور هستم و امروز مورخ 93/07/16 آن را به پایان رساندم.تنها منبع موثق و معتبری که فکر کردم میتوان از آن طریق آن را در اختیار اشکوریهای عزیز گذاشت سایت شما بود.

با تشکر-سعید رمضانپور ترشکوه

اشکورنیوز :

باسلام به آقای مهندس رمضانپور و عذرخواهی بابت انتشار با تاخیر دستنوشته هایش و تقدیر از حسن اعتمادشان به دوستانش در اشکورنیوز

جهت دانلود فایل لطفا روی رعنا کلیک نمائید .
پیام تسلیت

دسته بندی :


هوالباقی
بدینوسیله درگذشت مرحوم مغفور جناب آقای باقرعلی طالب زاده را به همسر- فرزندان واهالی محترم سجیران وحومه تسلیت عرض مینماییم.
دهیاری وشورای اسلامی سجیران
 
***********************
اشکورنیوز : این پیام با تاخیر منتشر شد که از این عزیزان عذرخواهی میکنیم .تبریک به بخشدار محترم رحیم آباد

دسته بندی :


جناب آقای سعادت نژاد
ضمن عرض سلام وارادت
انتخاب جناب عالی رابه عنوان بخشدار بخش بزرگ رحیم آباد تبریک عرض مینماییم.وازخداوند متعال برای شماتوفیق روز افزون راخواستاریم.
سید معصوم موسوی - قدمعلی طالب زاده - حسین قربانی - جوادحسین زاده
          دهیار واعضای شورای اسلامی سجیران
 
***********************
اشکورنیوز : این پیام با تاخیر منتشر شد که از این عزیزان عذرخواهی میکنیم .یاد دوران ...

دسته بندی :


سال تحصیلی 1370- دانش آموزان کلاس دوم ابتدایی مدرسه شهید دستغیب سجیران(مدرسه قدیمی)

ایستاده از راست به چپ:

 حسین باقری- مقداد سلیمی- اسماعیل سعیدزاده-هادی بابایی- رضا اسماعیل زاده

نشسته از راست به چپ:

عبد المطلب برجعلی زاده- مسعود سعیدزاده- حسین اقبالی- علیرضارمضانی- رحمان برجععلی زاده- حسن رضاپور

اون روزا یادش بخیر ؛ چه روزای قشنگی بود ...


کوچک که بودیم چه دل های بزرگی داشتیم
اکنون که بزرگیم چه دلتنگیم
کاش دلهامون به بزرگی بچگی بود
کاش همان کودکی بودیم که حرفهایش
را از نگاهش می توان خواند
کاش برای حرف زدن
نیازی به صحبت کردن نداشتیم
کاش برای حرف زدن فقط نگاه کافی بود
کاش قلبها در چهره بود
ای کاش هیچ وقت بزرگ نمی شدیم
و هنوزم تو عالم بچگی بودیم
همون دوران بچگی هایی که پر از عشق بود و شور و نشاط و سرزندگی ...
منابع آبی اشکور

دسته بندی :


محمد آقاجان زاده کیاسه می گوید :

                                         به فکر منابع آبی اشکور باشید .

رسانه ها وکارشناسان می گویند کاهش نزولات آسمانی باعث کاهش آب رودها و خشکیدن دریاچه ارومیه و آبگیرهای داخلی ایران شده است اما معتقدم همیشه اینطوربوده هزاران سال گاهی کاهش وگاهی افزایش باران داشتیم اما دریاچه ها و رودها و آبگیرها کم و بیش همیشه آب داشتند و قشر عظیمی از مردم از آن نان می خوردند پس چه اتفاقی افتاد ؟ جوابش کاملا معلوم است . مهار تمامی چشمه هایی که آب رودها را تامین می کردند به بهانه آبرسانی به باغات تازه تاسیس و ویلاهایی که تازه مد شده در هرروستایی ساخته می شود و نیاز به آب دارد و آبرسانی به تازه آبادیها . مثال : وقتی گفته می شود سفید آب رودسر ، واقعا سفید آب بود چون قدیما وقتی از روبروش می رفتی دره ای سفید و زیبا مملو از کف آب نمایان بود با هلهله زیاد . اما خشکید ! همین اتفاق همه جا افتاده . در روستای کیاسه بیش از 50 چشمه که درزمین جاری بوده و پس از طی مسافتی فرو می رفت و از رودخانه سردرمی آورد ، الان غیب شده اند !!، این چشمه ها به خانه ها ویا به باغهای تازه تاسیس هدایت شده اند . امسال آب رودخانه کیاسه ته کشید اگر در بالادست ها ، هرروستایی محل خروج آب ا ز رود را بهسازی کند برای پایین دستان مصیبتی خواهد بود . من مخالف بهسازی و مهار آب و توسعه کشاورزی نیستم بلکه از مسؤلین و کارشناسان انتظار می رود قبل از ایجاد بحران آب نه در کیاسه و اشکور بلکه در همه جای ایران فکری بکنند که این از همه کارها مقدم تر است . مقدار تولید فندق و استعدادی که زمینها برای توسعه کاشت بیشتر فندق دارند ووجود روستاهای زیاد  ارزش این رادارد که در بالادست رودخانه کیاسه سدی احداث شود تا آب شرب و آب کشاورزی را تامین کند و ترتیبی اتخاذ گردد تا آبیاری باغات به صورت قطره ای انجام گیرد که هم در مصرف آب صرفه جویی شود وهم آبیاری اصو لی ترو علمی تر باشد . 

اما اضافه شود اگر در خطه پرباران شمال آب بی اندازه از دل زمین درآورده شود سال بعد به علت باران زیاد جایگزین خواهد شد اما ایران سرزمین بیابانی است آب زیر زمین بیابانهای ایران در طی میلیونها سال درزیر آن جمع شده است . الان متاسفانه باحفر بی رویه چاهها هرسال سطح آب بیابانهای ما پایین تر خواهد رفت و آنوقت آب چاههای بیابانها هم خواهد خشکید و دیگر جایگزینی نخواهد داشت . فقط مسؤلین باید هرچه دیر نشده فکری بکنند که این یکی همه واجب تر است .